Technické komplikace - AUTOMAT KÚ a robotizace

Dne 13. 11. 2023 v odpoledních hodinách došlo k nečekaným technickým komplikacím souvisejícím s přechodem na novou verzi programu, který umožňuje načítání rozpočtových a účetních dat obcí a DSO na AUTOMAT KÚ.

AUTOMAT KÚ odeslal v odpoledních hodinách dne 13. 11. 2023 nerelevantní odpovědi. Z tohoto důvodu musel být dočasně úplně pozastaven. Zároveň i na základě nezpracování dat AUTOMATEM KÚ robot v ranních hodinách dne 14. 11. 2023 vyhodnotil a odeslal nerelevantní chybová hlášení a upozornění na nevložení výkazu FIN 2-12 M.

S ohledem na výše uvedené technické komplikace aktuálně čeká ve frontě na zpracování stovky el. dávek obcí a DSO, kdy Oddělení výkaznictví KÚ JčK situaci intenzivně řeší s IT a očekává se stabilizace vzniklé situace.

Vámi odeslaná el. data jsou uložena v zásobníku a po spuštění AUTOMATU KÚ budou načtena, není tedy nutné jejich opakované zaslání.

Pokud nebyl Vaší účetní jednotkou vložen výkaz FIN 2-12 M do CSÚIS, je prioritou jeho vložení do termínu 15. 11. 2023.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení.