Přejít k hlavnímu obsahu

Informace k účetnímu zachycení distribuce OOP ze zásob Správy státních hmotných rezerv ve prospěch MPSV do pěstounských rodin a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) v období 3/2021

Na základě usnesení vlády ČR ze dne 1. března 2021 č. 240 došlo k distribuci OOP v souvislosti s onemocněním COVID-19 způsobeným koronavirem SARS CoV-2, mj. pro potřebu zaměstnanců ZDVOP a dětí v nich umístěných, pro potřebu pěstounů a dětí svěřených do pěstounské péče. Konečným příjemcem těchto OOP je také příspěvková organizace Dětský domov, Základní škola, Školní jídelna a Školní družina, Volyně, Školní 319, IČO: 60650737, která má povinnost navázat na výši ocenění dle účetnictví MPSV. O bezúplatném příjmu OOP na základě podepsaného dokladu „PŘEDÁVACÍ PROTOKOL - osobní ochranné prostředky státu“ bude účtováno prostřednictvím účtu 649. O spotřebě OOP pro potřebu zaměstnanců ZDVOP bude účtováno prostřednictvím účtu 527 a pro potřebu dětí v nich umístěných prostřednictvím účtu 501. Z pohledu účetnictví jsou obce pověřené distribucí těchto OOP v pozici distribučního článku a nebude o této distribuci u nich účtováno.